| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF19R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.6 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF19R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF19R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF19R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF19R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF19R6V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF19R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF19R6V.
| LLS1H392MELA | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1H392MELA.pdf | |
| MAL215759689E3 | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.45 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215759689E3.pdf | |
| UCD1V102MNQ1MS | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1V102MNQ1MS.pdf | |
| SLPX472M050E1P3 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 99 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX472M050E1P3.pdf | |
| UVY2C331MHD | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C331MHD.pdf | |
| UVY2V220MHD1TO | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V220MHD1TO.pdf | |
| UUL1C471MNL1GS | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1C471MNL1GS.pdf | |
| MAL214231221E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214231221E3.pdf | |
| B41858C9276M | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9276M.pdf | |
| B41851A3338M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A3338M.pdf | |
| MALREKB00FD368F00K | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FD368F00K.pdf | |
| 250PX100MEFCGC16X25 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 250PX100MEFCGC16X25.pdf | |
| ESMQ160ELL153MM40S | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ160ELL153MM40S.pdf | |
| MAL205922331E3 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 435 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205922331E3.pdf | |
| 381LQ182M160J052 | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ182M160J052.pdf |