| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF19R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.1 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF19R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF19R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF19R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF19R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF19R1V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF19R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF19R1V.
| LGU2C821MELB | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C821MELB.pdf | |
| UVR0J472MHD1TO | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J472MHD1TO.pdf | |
| UVY1J472MRD | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J472MRD.pdf | |
| EKY-6R3ELL151ME11D | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKY-6R3ELL151ME11D.pdf | |
| MALREKE00AA222F00K | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.235 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA222F00K.pdf | |
| UES1C220MEM | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C220MEM.pdf | |
| MAL214251471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214251471E3.pdf | |
| EKXJ351ELL470MK25S | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL470MK25S.pdf | |
| TE1408 | 15µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1408.pdf | |
| LGJ2D181MELA15 | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2D181MELA15.pdf | |
| 500D478M016GK2A | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D478M016GK2A.pdf | |
| B41456B9159M | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B9159M.pdf | |
| UPW2W470MRH | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W470MRH.pdf | |
| TCX192U050N2L | 1900µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 47 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX192U050N2L.pdf | |
| TCX622U015L2L | 6200µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | TCX622U015L2L.pdf |