| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1963V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 196K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1963V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1963V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 196k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1963V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1963V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1963V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1963V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1963V.
| EEU-FR1V330 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V330.pdf | |
| ECE-A1VKA470 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKA470.pdf | |
| 861021484010 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021484010.pdf | |
| MAL214699903E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699903E3.pdf | |
| 63ZLH820MEFC18X20 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH820MEFC18X20.pdf | |
| EKMQ630ELL220ME11D | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ630ELL220ME11D.pdf | |
| 400LLE2.2MEFC8X11.5 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | 400LLE2.2MEFC8X11.5.pdf | |
| 160PX22MEFC10X12.5 | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 160PX22MEFC10X12.5.pdf | |
| 30D605G025BA5A | 6µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D605G025BA5A.pdf | |
| 380LX122M100H032 | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 195 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX122M100H032.pdf | |
| MAL215926101E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.98 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215926101E3.pdf | |
| MAL205752152E3 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205752152E3.pdf | |
| B43508E2188M60 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2188M60.pdf | |
| B43601A5687M67 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5687M67.pdf | |
| 101C642U075BA2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C642U075BA2A.pdf |