| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1913V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1913V.
| ECE-A1AKS101 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKS101.pdf | |
| LKG1V332MESZBK | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1V332MESZBK.pdf | |
| 860160478030 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160478030.pdf | |
| ECA-1HHG2R2I | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG2R2I.pdf | |
| 50MS52.2MEFCTZ4X5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS52.2MEFCTZ4X5.pdf | |
| MALREKB05AA133J00K | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.19 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA133J00K.pdf | |
| MALREKE00BA210LL0K | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.61 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA210LL0K.pdf | |
| AHA337M06X16T-F | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA337M06X16T-F.pdf | |
| UPM1H121MPD6 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H121MPD6.pdf | |
| UDB1H6R8MHM | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UDB1H6R8MHM.pdf | |
| 50ZLJ390M10X25 | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ390M10X25.pdf | |
| 400MXC47MEFCSN22X25 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC47MEFCSN22X25.pdf | |
| MALIEYH07LV427H02K | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 123 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV427H02K.pdf | |
| 180KXF330MEFCSN25X20 | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180KXF330MEFCSN25X20.pdf | |
| SLPX391M315C7P3 | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M315C7P3.pdf |