| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1912V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1912V.
| B43501A5227M | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 610 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5227M.pdf | |
| UPJ1H1R5MDD1TD | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H1R5MDD1TD.pdf | |
| TVX1H010MAD1LS | 1µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1H010MAD1LS.pdf | |
| UVC2G120MPD | 12µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UVC2G120MPD.pdf | |
| 50SEV100M8X10.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV100M8X10.5.pdf | |
| MALREKB00BA315E00K | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.41 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA315E00K.pdf | |
| B43851F2335M | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851F2335M.pdf | |
| 16YXJ1000M10X16 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXJ1000M10X16.pdf | |
| EEU-FM0J392B | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J392B.pdf | |
| EGXE630ETE331MK25S | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE630ETE331MK25S.pdf | |
| B43821A1227M | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 840 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1227M.pdf | |
| MAL204228109E3 | 10µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 15 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204228109E3.pdf | |
| AFK128M50R44VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK128M50R44VT-F.pdf | |
| 604D701G030GJ7 | 700µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D701G030GJ7.pdf | |
| TCG100T450G1L | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 17.39 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG100T450G1L.pdf |