| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 187K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 187k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1873V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1873V.
| EEE-FK1H4R7R | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1H4R7R.pdf | |
| EEU-FM1H221 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H221.pdf | |
| 860010672005 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010672005.pdf | |
| EEV-EB2G3R3Q | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2G3R3Q.pdf | |
| EEV-HD1H3R3R | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1H3R3R.pdf | |
| CGS333U040V4C | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS333U040V4C.pdf | |
| 860160275039 | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160275039.pdf | |
| MAL203853471E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203853471E3.pdf | |
| 10YXG680MEFC8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG680MEFC8X16.pdf | |
| UEP1H010MDD1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1H010MDD1TD.pdf | |
| 106TLS050M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 16.579 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 106TLS050M.pdf | |
| UPM1J121MPD | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J121MPD.pdf | |
| AFK226M63E16VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK226M63E16VT-F.pdf | |
| 63ZLJ560M16X20 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ560M16X20.pdf | |
| MAL214861152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214861152E3.pdf |