| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 187 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 187 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1870V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1870V.
| EEE-FK0J470R | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK0J470R.pdf | |
| EEE-HA0J101P | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA0J101P.pdf | |
| LGU1K222MELZ | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1K222MELZ.pdf | |
| LGG2P561MELZ35 | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2P561MELZ35.pdf | |
| 861221485012 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 861221485012.pdf | |
| MALREKE05BA247F00K | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.386 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05BA247F00K.pdf | |
| URZ1E101MDD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1E101MDD1TA.pdf | |
| USV1A470MFD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1A470MFD.pdf | |
| 478CKS035MQY | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 71 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478CKS035MQY.pdf | |
| B43501A5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5397M62.pdf | |
| MALIEYH07CC527E02K | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CC527E02K.pdf | |
| 36DX990F450AA2A | 99µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX990F450AA2A.pdf | |
| 600D187G015DE5 | 180µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D187G015DE5.pdf | |
| KY35VB182M16X25LL | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY35VB182M16X25LL.pdf | |
| GA342QR7GD102KW01L | 1000pF 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) | GA342QR7GD102KW01L.pdf |