| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1822V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 18.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1822V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1822V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 18.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1822V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1822V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1822V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1822V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1822V.
| ROB-25V101MG3# | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ROB-25V101MG3#.pdf | |
| UHE1A222MHD6 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A222MHD6.pdf | |
| ELXZ630ELL122MM30S | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL122MM30S.pdf | |
| EEE-HB0J330R | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB0J330R.pdf | |
| UBW1E471MPD1TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 135°C | UBW1E471MPD1TD.pdf | |
| SS470M010ST | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.65 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS470M010ST.pdf | |
| MAL213453229E3 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213453229E3.pdf | |
| UHD1E681MPD | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1E681MPD.pdf | |
| 516D476M016JL6AE3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D476M016JL6AE3.pdf | |
| 35YXG680MEFC12.5X20 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG680MEFC12.5X20.pdf | |
| B43858C2227M | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C2227M.pdf | |
| LKS1K332MESA | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K332MESA.pdf | |
| 250MXG470MEFCSN25X50 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG470MEFCSN25X50.pdf | |
| ECJ-3VB1C564K | 0.56µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | ECJ-3VB1C564K.pdf | |
| CC0603KRX7R7BB684 | 0.68µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R7BB684.pdf |