| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.82K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.82k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1821V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1821V.
| EEU-EE2G101 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2G101.pdf | |
| 400BXW68MEFC12.5X35 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW68MEFC12.5X35.pdf | |
| EGPA630ELL152MM35S | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA630ELL152MM35S.pdf | |
| EKMQ401VSN221MP45S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ401VSN221MP45S.pdf | |
| UVK1V153MRD | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1V153MRD.pdf | |
| EEE-FK1A821SP | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A821SP.pdf | |
| 861111485030 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111485030.pdf | |
| ECE-A0JKA220I | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA220I.pdf | |
| UMW1H3R3MDD1TE | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H3R3MDD1TE.pdf | |
| UVK2W2R2MPD | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2W2R2MPD.pdf | |
| EEU-FC1H121LJ | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H121LJ.pdf | |
| EKMQ6R3ELL153MLN3S | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ6R3ELL153MLN3S.pdf | |
| B41252B6568M | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B6568M.pdf | |
| 381LQ472M063J032 | SNAPMOUNTS | 381LQ472M063J032.pdf | |
| EKMQ201ELL221MLP1S | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201ELL221MLP1S.pdf |