| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1820V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 182 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1820V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1820V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 182 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1820V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1820V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1820V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1820V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1820V.
| UKT1H2R2MDD1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1H2R2MDD1TD.pdf | |
| UKW1E101MED1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E101MED1TA.pdf | |
| B41889A4158M | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4158M.pdf | |
| UTS1C101MDD1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1C101MDD1TA.pdf | |
| MALSECL00AF310FARK | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 170 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AF310FARK.pdf | |
| MAL213821229E3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 6.5 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213821229E3.pdf | |
| MAL215035332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215035332E3.pdf | |
| ESMH350VSS103MA20M | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSS103MA20M.pdf | |
| 600D397F040DX5 | 390µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 397 mOhm @ 120Hz | 600D397F040DX5.pdf | |
| LMK316B7106KL-TD | 10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | LMK316B7106KL-TD.pdf | |
| C0603C751K5GACTU | 750pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C751K5GACTU.pdf | |
| C0603X5R1E151K030BA | 150pF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1E151K030BA.pdf | |
| GRM31A5C3A330JW01D | 33pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31A5C3A330JW01D.pdf | |
| CGA6P4NP02W333J250AA | 0.033µF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGA6P4NP02W333J250AA.pdf | |
| C5750JB2A225M230KA | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor JB 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750JB2A225M230KA.pdf |