| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF17R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF17R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF17R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF17R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF17R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF17R8V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF17R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF17R8V.
| 380LX471M450A052 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX471M450A052.pdf | |
| UKL1H1R5MDD1TD | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H1R5MDD1TD.pdf | |
| 50PK2R2MEFC5X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK2R2MEFC5X11.pdf | |
| 380LX183M063A082 | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 23 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX183M063A082.pdf | |
| 860020378022 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020378022.pdf | |
| EET-HC2G121BA | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.52 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G121BA.pdf | |
| UHD0J331MED | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD0J331MED.pdf | |
| 400SAW18MEFC12.5X20 | 18µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW18MEFC12.5X20.pdf | |
| B43252A2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A2397M.pdf | |
| ESMQ401ELL330ML25S | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401ELL330ML25S.pdf | |
| LLS2Z681MELA | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z681MELA.pdf | |
| TE1309 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1309.pdf | |
| B43504E2227M80 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2227M80.pdf | |
| B43601C9337M62 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C9337M62.pdf | |
| MAL215977271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 700 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215977271E3.pdf |