| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF17R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF17R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF17R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF17R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF17R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF17R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF17R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF17R4V.
| UBT1H4R7MPD1TD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H4R7MPD1TD.pdf | |
| UVZ1V220MDD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V220MDD.pdf | |
| 860080274012 | 560µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080274012.pdf | |
| UCY2V180MPD1TD | 18µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V180MPD1TD.pdf | |
| 50MH52.2MEFCT54X5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH52.2MEFCT54X5.pdf | |
| 10MH547MEFCT56.3X5 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH547MEFCT56.3X5.pdf | |
| EKZE250ELL560MF07D | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL560MF07D.pdf | |
| UCA2C220MPD | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCA2C220MPD.pdf | |
| AVS108M06F24B-F | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS108M06F24B-F.pdf | |
| 25WA2200MKC16X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA2200MKC16X20.pdf | |
| UFG2A221MHM | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2A221MHM.pdf | |
| B43540B5157M60 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5157M60.pdf | |
| ESMQ630ELL472MP50S | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ630ELL472MP50S.pdf | |
| B43508B2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2108M60.pdf | |
| B41044A2477M | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41044A2477M.pdf |