| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1782V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1782V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1782V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1782V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1782V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1782V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1782V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1782V.
| EEE-FK1E102AQ | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1E102AQ.pdf | |
| EKY-250ELL222MK35S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL222MK35S.pdf | |
| UPM1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C682MHD.pdf | |
| LNT1C104MSE | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1C104MSE.pdf | |
| 381LX221M400J452 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX221M400J452.pdf | |
| ECE-A1AKS220B | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKS220B.pdf | |
| UPM1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E330MDD.pdf | |
| UKL1A151MPDANATA | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A151MPDANATA.pdf | |
| MAL215058222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215058222E3.pdf | |
| B43305A2397M67 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2397M67.pdf | |
| B43231D2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D2827M.pdf | |
| 250USC470MEFCSN30X25 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 250USC470MEFCSN30X25.pdf | |
| B43501A3337M80 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3337M80.pdf | |
| E32D500HPN104MDA5N | 100000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN104MDA5N.pdf | |
| MAL210678333E3 | 33000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210678333E3.pdf |