| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1651V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1651V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1651V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.65k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1651V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1651V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1651V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1651V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1651V.
| EKZH100ELL152MJ16S | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH100ELL152MJ16S.pdf | |
| EMVE250ADA331MJA0G | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE250ADA331MJA0G.pdf | |
| UVY1A102MPD1TD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A102MPD1TD.pdf | |
| UFG1K330MPM1TD | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1K330MPM1TD.pdf | |
| LNX2V472MSEG | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V472MSEG.pdf | |
| MALREKE00AA047H00K | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 282.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA047H00K.pdf | |
| URZ1H330MDD1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H330MDD1TA.pdf | |
| 6.3ZLG820MEFCTA8X16 | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG820MEFCTA8X16.pdf | |
| MAL213630151E3 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213630151E3.pdf | |
| ELXY350EC5272ML40S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY350EC5272ML40S.pdf | |
| TE1129 | 15µF 12V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1129.pdf | |
| B43601A5187M87 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5187M87.pdf | |
| 200MXG1000MEFCSN30X30 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG1000MEFCSN30X30.pdf | |
| B43082A5125M | 1.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A5125M.pdf | |
| CL05B102JB5NFNC | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B102JB5NFNC.pdf |