| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1542V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.4K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1542V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1542V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1542V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1542V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1542V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1542V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1542V.
| EEV-EB2W220M | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2W220M.pdf | |
| AFK477M10F24T-F | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK477M10F24T-F.pdf | |
| 225CKE450M | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 150.71 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 225CKE450M.pdf | |
| ELH228M050AQ1AA | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ELH228M050AQ1AA.pdf | |
| UKW1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H470MED1TA.pdf | |
| MAL209738109E6 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209738109E6.pdf | |
| MAL203639109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203639109E3.pdf | |
| ECA-2EM470B | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2EM470B.pdf | |
| 50RX50220MEFCG412.5X20 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | 50RX50220MEFCG412.5X20.pdf | |
| 515D227M160FR6AE3 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D227M160FR6AE3.pdf | |
| MALREKB00JL422J00K | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JL422J00K.pdf | |
| B41560A9158M | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 104 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A9158M.pdf | |
| TVAN1652-E3 | 20µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1652-E3.pdf | |
| LXZ6.3VB122M8X20LL | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXZ6.3VB122M8X20LL.pdf | |
| B41042A6228M | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A6228M.pdf |