| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF14R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF14R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF14R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF14R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF14R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF14R3V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF14R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF14R3V.
| EXV477M016A9MAA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EXV477M016A9MAA.pdf | |
| UPZ2W560MNY9 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2W560MNY9.pdf | |
| UWT0J221MCL6GS | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0J221MCL6GS.pdf | |
| USW1H100MDD1TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1H100MDD1TP.pdf | |
| UHD1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1E470MDD1TD.pdf | |
| UKW1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E471MPD.pdf | |
| UUE1V221MNS1MS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1V221MNS1MS.pdf | |
| MAL212017471E3 | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 101 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212017471E3.pdf | |
| B43504E2227M87 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2227M87.pdf | |
| EKMH161VNN102MR35T | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH161VNN102MR35T.pdf | |
| B43508F2397M2 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2397M2.pdf | |
| 338TTA063M | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 80.4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 338TTA063M.pdf | |
| MAL211846472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 95 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211846472E3.pdf | |
| MAL205156153E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 30 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205156153E3.pdf | |
| MVH63VC10RMH63TP | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.3 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | MVH63VC10RMH63TP.pdf |