| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF14R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF14R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF14R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF14R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF14R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF14R0V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF14R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF14R0V.
| 226TTA035MSD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 10.55 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226TTA035MSD.pdf | |
| EGPD101ELL271ML20H | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 67 mOhm | EGPD101ELL271ML20H.pdf | |
| UWX0J220MCL1GB | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX0J220MCL1GB.pdf | |
| EKMS501VSN271MR50S | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS501VSN271MR50S.pdf | |
| UKW1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1HR22MDD.pdf | |
| ELXV160ELL272ML25S | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ELL272ML25S.pdf | |
| B43252C2687M | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C2687M.pdf | |
| B43505A9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9227M80.pdf | |
| B43305B9687M2 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9687M2.pdf | |
| B43511C5397M87 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 390 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C5397M87.pdf | |
| B43511C567M7 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C567M7.pdf | |
| HVMLS133M010EK0A | 13000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 81 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS133M010EK0A.pdf | |
| SKA102M035 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SKA102M035.pdf | |
| EET-UQ2E102LA | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E102LA.pdf | |
| C0603C222J5RACTU | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C222J5RACTU.pdf |