| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1432V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1432V.
| 109LBB063M2DG | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 24.87 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 109LBB063M2DG.pdf | |
| ECA-1EM682 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1EM682.pdf | |
| ALS30A332NP500 | 3300µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 54 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A332NP500.pdf | |
| UKL2A0R1KDD1TD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A0R1KDD1TD.pdf | |
| UHD1C471MPD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1C471MPD.pdf | |
| UMF0J330MDD1TE | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF0J330MDD1TE.pdf | |
| SH010M200ST | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 198.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH010M200ST.pdf | |
| 25ZLH560MEFCTA8X20 | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 25ZLH560MEFCTA8X20.pdf | |
| 350CFX47MEFCGC16X25 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX47MEFCGC16X25.pdf | |
| SLP153M010C1P3 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP153M010C1P3.pdf | |
| MALREKA05JL447F00K | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JL447F00K.pdf | |
| ESMG500ELL272MN30S | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ELL272MN30S.pdf | |
| ELXM3B1VSN221MP40S | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM3B1VSN221MP40S.pdf | |
| 53D472F063HS6 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D472F063HS6.pdf | |
| MAL210412472E3 | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210412472E3.pdf |