| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1430V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1430V.
| EEE-1VA101XP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA101XP.pdf | |
| SLPX223M050H9P3 | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX223M050H9P3.pdf | |
| ECE-A1CKA101 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKA101.pdf | |
| UUA1H470MNL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUA1H470MNL1GS.pdf | |
| UPZ2G151MHD | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2G151MHD.pdf | |
| UVZ0J682MHD1TO | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J682MHD1TO.pdf | |
| ELH228M050AQ1AA | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ELH228M050AQ1AA.pdf | |
| B43508C9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9337M.pdf | |
| ELXV630ELL270MFB5S | 27µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL270MFB5S.pdf | |
| 160YXF15KEFCT78X11.5 | 15µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 160YXF15KEFCT78X11.5.pdf | |
| UUJ1E471MNQ1ZD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1E471MNQ1ZD.pdf | |
| MALREKA00JL268P00K | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JL268P00K.pdf | |
| B43508F2337M7 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2337M7.pdf | |
| SLP331M385H5P3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M385H5P3.pdf | |
| 400HXC470MEFCSN35X45 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400HXC470MEFCSN35X45.pdf |