| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1370V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 137 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1370V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1370V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 137 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1370V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1370V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1370V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1370V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1370V.
| UKW2A332MRD | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A332MRD.pdf | |
| UPW2A6R8MDD | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A6R8MDD.pdf | |
| EKZE6R3ELL222MJ25S | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE6R3ELL222MJ25S.pdf | |
| UPM1H122MHD | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H122MHD.pdf | |
| LGU1K222MELB | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1K222MELB.pdf | |
| MALREKA00PB115PL0K | 1.5µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 177 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB115PL0K.pdf | |
| MAL204858101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204858101E3.pdf | |
| EKZE160ETD152MK20S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE160ETD152MK20S.pdf | |
| UHV1E222MHD6 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E222MHD6.pdf | |
| MAL214267479E3 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214267479E3.pdf | |
| 200BXC220MEFC18X31.5 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200BXC220MEFC18X31.5.pdf | |
| MAL209342821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209342821E3.pdf | |
| 827LBB200M2CF | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202.18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 827LBB200M2CF.pdf | |
| EKMM3B1VSN331MR30S | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM3B1VSN331MR30S.pdf | |
| MAL209457181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 640 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209457181E3.pdf |