| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1332V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1332V.
| EEE-TG1H470P | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H470P.pdf | |
| UPM2G4R7MHD1TO | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2G4R7MHD1TO.pdf | |
| UKA1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E222MHD.pdf | |
| UVY1H680MED1TD | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H680MED1TD.pdf | |
| UZG1A330MCL1GB | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1A330MCL1GB.pdf | |
| 10ZT2200MG412.5X25 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | 10ZT2200MG412.5X25.pdf | |
| UUJ2D330MNQ1MS | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D330MNQ1MS.pdf | |
| ESMH100VSN153MQ25T | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH100VSN153MQ25T.pdf | |
| SK103M010ST | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK103M010ST.pdf | |
| ESMH250VSN153MQ40S | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSN153MQ40S.pdf | |
| B43254A1128M | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A1128M.pdf | |
| 80ZLJ1200M18X40 | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ1200M18X40.pdf | |
| MAL215815103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215815103E3.pdf | |
| EKMH630VSS682MR50T | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSS682MR50T.pdf | |
| B43305D5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305D5277M.pdf |