| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1300V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1300V.
| ESH476M025AC3AA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH476M025AC3AA.pdf | |
| B41888C6477M | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 65 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C6477M.pdf | |
| MAL215759689E3 | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.45 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215759689E3.pdf | |
| UPM1C331MPD6TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C331MPD6TD.pdf | |
| 25WXA220MEFC8X9 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25WXA220MEFC8X9.pdf | |
| ECA-1EHG331BJ | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1EHG331BJ.pdf | |
| UHD1H331MPD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1H331MPD.pdf | |
| 380LX391M350A032 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M350A032.pdf | |
| B43504A2827M7 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2827M7.pdf | |
| B41043A6687M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A6687M.pdf | |
| C0603X5R1A224M030BB | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1A224M030BB.pdf | |
| 885012206074 | 0.33µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012206074.pdf | |
| C0402C103K5RALTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C103K5RALTU.pdf | |
| C1825C104KCRACTU | 0.10µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C104KCRACTU.pdf | |
| FK14C0G1H682J | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm) | FK14C0G1H682J.pdf |