| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF12R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF12R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF12R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF12R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF12R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF12R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF12R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF12R4V.
| UCY2H100MHD | 10µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCY2H100MHD.pdf | |
| AFK226M35C12T-F | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M35C12T-F.pdf | |
| EEU-EB2C680 | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB2C680.pdf | |
| UVZ0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J331MED1TD.pdf | |
| EEA-FC1A390H | 39µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1A390H.pdf | |
| URZ1E220MDD1TA | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1E220MDD1TA.pdf | |
| UKL1H470KPDANATD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H470KPDANATD.pdf | |
| 35ZLH1500MEFCGC16X20 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLH1500MEFCGC16X20.pdf | |
| 380LX332M025H202 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 177 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX332M025H202.pdf | |
| B41689K8477Q001 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 498 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689K8477Q001.pdf | |
| 380LQ561M420A042 | SNAPMOUNTS | 380LQ561M420A042.pdf | |
| 383LX332M160N052 | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 70 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 383LX332M160N052.pdf | |
| UHE0J562MHT6 | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J562MHT6.pdf | |
| SMH16VN123M22X30T2 | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH16VN123M22X30T2.pdf | |
| KY16VB102M12X15LL | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY16VB102M12X15LL.pdf |