| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1272V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.7K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1272V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1272V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.7k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1272V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1272V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1272V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1272V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1272V.
| LGN2W221MELA40 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W221MELA40.pdf | |
| UVK2AR22MDD1TD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2AR22MDD1TD.pdf | |
| UBC1E471MNS1MS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 150°C | UBC1E471MNS1MS.pdf | |
| EEU-FR1H681L | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H681L.pdf | |
| UVR2F2R2MPD1TA | 2.2µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2F2R2MPD1TA.pdf | |
| UVK2V2R2MED1TA | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2V2R2MED1TA.pdf | |
| UFG1E330MEM1TA | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E330MEM1TA.pdf | |
| MALREKB05JL515B00K | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JL515B00K.pdf | |
| 158LBB100M2BE | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.786 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 158LBB100M2BE.pdf | |
| LAK2G221MELC30 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G221MELC30.pdf | |
| 315USC470MEFCSN30X35 | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 315USC470MEFCSN30X35.pdf | |
| B43305B2687M82 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2687M82.pdf | |
| B41605A688M2 | 6800µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 15 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A688M2.pdf | |
| MAL210252332E3 | 3300µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210252332E3.pdf | |
| C1608X7R2A222K080AA | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R2A222K080AA.pdf |