| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1270V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1270V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1270V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1270V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1270V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1270V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1270V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1270V.
| EKMR451VSN471MA35S | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR451VSN471MA35S.pdf | |
| EEV-EB2V220SM | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2V220SM.pdf | |
| LGG2G221MELZ35 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G221MELZ35.pdf | |
| LAQ2D821MELC30 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2D821MELC30.pdf | |
| TVX1A101MAD1LS | 100µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1A101MAD1LS.pdf | |
| UPM1H561MHD | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H561MHD.pdf | |
| 108KXM016M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 265.3 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | 108KXM016M.pdf | |
| 107TLS035M | 100µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.989 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107TLS035M.pdf | |
| 380LX103M016H012 | SNAPMOUNTS | 380LX103M016H012.pdf | |
| EKXJ401ELL151MM40S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL151MM40S.pdf | |
| 35USC18000MEFCSN30X40 | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 35USC18000MEFCSN30X40.pdf | |
| B43305B9277M87 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9277M87.pdf | |
| EET-HC2S221BA | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2S221BA.pdf | |
| B43508C9337M80 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9337M80.pdf | |
| 39D205F400EE6 | 2µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D205F400EE6.pdf |