| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1213V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1213V.
| UCY2G470MHD1TN | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G470MHD1TN.pdf | |
| UMA0G221MDD | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0G221MDD.pdf | |
| UPS2C4R7MPD1TD | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2C4R7MPD1TD.pdf | |
| 100SGV10M8X10.5 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 100SGV10M8X10.5.pdf | |
| 860160674023 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160674023.pdf | |
| 10ZLS3300MEFC12.5X20 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10ZLS3300MEFC12.5X20.pdf | |
| 35ZL10MEFCT54X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZL10MEFCT54X7.pdf | |
| UPS1A151MED | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A151MED.pdf | |
| B41858C4828M | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4828M.pdf | |
| B43564B6827M | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 120 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43564B6827M.pdf | |
| ECO-S1JA122BA | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 235 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1JA122BA.pdf | |
| C0603X103K5RACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X103K5RACTU.pdf | |
| C0603C100K3GACTU | 10pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C100K3GACTU.pdf | |
| GRM155R61A824KE15D | 0.82µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61A824KE15D.pdf | |
| C0805X104K3RACTU | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm) | C0805X104K3RACTU.pdf |