| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1212V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1212V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1212V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1212V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1212V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1212V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1212V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1212V.
| 400PX4R7MEFCTA8X11.5 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 400PX4R7MEFCTA8X11.5.pdf | |
| 860020372001 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020372001.pdf | |
| CGS203U050V4C | 20000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS203U050V4C.pdf | |
| UKW1C102MPD1TD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C102MPD1TD.pdf | |
| MALREKB00AA268EL0K | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.12 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA268EL0K.pdf | |
| UKL1E680MPDANATD | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E680MPDANATD.pdf | |
| MALSECV00BC247BARK | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00BC247BARK.pdf | |
| 678D107M063DG3D | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 450 mOhm @ 20Hz | 678D107M063DG3D.pdf | |
| ECO-S1HA392DA | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1HA392DA.pdf | |
| 53D163G025JT6 | 16000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D163G025JT6.pdf | |
| MVE50VE471ML17TR | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 635 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE50VE471ML17TR.pdf | |
| EET-UQ2V471JA | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V471JA.pdf | |
| CC0402MRX5R5BB225 | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402MRX5R5BB225.pdf | |
| C0603C562K5RACTU | 5600pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C562K5RACTU.pdf | |
| C0603C101K3GACTU | 100pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C101K3GACTU.pdf |