| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF11R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.8 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF11R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF11R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF11R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF11R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF11R8V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF11R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF11R8V.
| B43601B5477M | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5477M.pdf | |
| EMVE500ADA470MF80G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE500ADA470MF80G.pdf | |
| UUA1HR33MCL1GS | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA1HR33MCL1GS.pdf | |
| SK2R2M350ST | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.63 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK2R2M350ST.pdf | |
| MAL214066221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214066221E3.pdf | |
| EGPA250ELL332ML30S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL332ML30S.pdf | |
| EKMS421VSN121MP30S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS421VSN121MP30S.pdf | |
| B43540G2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M.pdf | |
| 672D477F050FV5D | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 250 mOhm @ 120Hz | 672D477F050FV5D.pdf | |
| E36D350HPN124MD79M | 120000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9.1 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D350HPN124MD79M.pdf | |
| 36DE103G025AA2A | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE103G025AA2A.pdf | |
| 36DX603G075DJ2A | 60000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX603G075DJ2A.pdf | |
| C1206C225M3RACTU | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C225M3RACTU.pdf | |
| RCER72A332K0DBH03A | 3300pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER72A332K0DBH03A.pdf | |
| CL10A105KA5LNNC | 1µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A105KA5LNNC.pdf |