| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1183V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 118K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1183V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1183V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 118k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1183V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1183V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1183V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1183V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1183V.
| EMVE350ADA4R7MD55G | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE350ADA4R7MD55G.pdf | |
| EEU-FR1C102 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C102.pdf | |
| UPM2W3R3MHD1TO | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2W3R3MHD1TO.pdf | |
| 865230357007 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230357007.pdf | |
| UWJ1H100MCL1GB | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1H100MCL1GB.pdf | |
| EEA-FC1A390H | 39µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1A390H.pdf | |
| AHA336M10B12B-F | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA336M10B12B-F.pdf | |
| EEU-ED2G150B | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2G150B.pdf | |
| MALIEYH07AV518C02K | 18000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 43 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AV518C02K.pdf | |
| 381LX183M016H452 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX183M016H452.pdf | |
| 50MXG4700MEFCSN25X30 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 50MXG4700MEFCSN25X30.pdf | |
| B43252A9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A9227M.pdf | |
| EKMM421VSN221MA25T | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM421VSN221MA25T.pdf | |
| LKS1J472MESA | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J472MESA.pdf | |
| 400HXC270MEFCSN25X50 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400HXC270MEFCSN25X50.pdf |