| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.15K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1151V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1151V.
| UUA1C100MCL1GS | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA1C100MCL1GS.pdf | |
| UWT1HR22MCL2GB | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1HR22MCL2GB.pdf | |
| LGU2P391MELA | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P391MELA.pdf | |
| LGM2W271MELB25 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGM2W271MELB25.pdf | |
| EEU-HD1A222 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A222.pdf | |
| 860010578019 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010578019.pdf | |
| 10YXG100MEFC5X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10YXG100MEFC5X11.pdf | |
| 10ML220MTA8X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML220MTA8X7.pdf | |
| MAL225615103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL225615103E3.pdf | |
| B43540B9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9477M62.pdf | |
| 600D476G050DE5A | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D476G050DE5A.pdf | |
| CGR113T075X3L | 11000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | CGR113T075X3L.pdf | |
| B43584A9568M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A9568M.pdf | |
| EEV-FK1V101GP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1V101GP.pdf | |
| GRM3195C1H133JA01D | 0.013µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM3195C1H133JA01D.pdf |