| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1150V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1150V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1150V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 115 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1150V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1150V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1150V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1150V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1150V.
| EKMQ500ELL100ME11D | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ500ELL100ME11D.pdf | |
| EEE-TP1E221AP | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TP1E221AP.pdf | |
| LNU2G682MSEJ | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2G682MSEJ.pdf | |
| UPJ1H101MPD1TD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1H101MPD1TD.pdf | |
| 420MXK270MEFCSN25X35 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK270MEFCSN25X35.pdf | |
| BMVK500ADAR22MD60G | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | BMVK500ADAR22MD60G.pdf | |
| ESRG160ETC100MD07D | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can | ESRG160ETC100MD07D.pdf | |
| UMW1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1A330MDD1TE.pdf | |
| UVY2D4R7MED | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D4R7MED.pdf | |
| USF1A101MDD1TA | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A101MDD1TA.pdf | |
| AVS227M16X16T-F | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS227M16X16T-F.pdf | |
| 400BXC22MEFC16X20 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC22MEFC16X20.pdf | |
| B43890B5336M | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | B43890B5336M.pdf | |
| 250MXC470MEFCSN25X35 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC470MEFCSN25X35.pdf | |
| MAL215836123E3 | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215836123E3.pdf |