| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1133V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1133V.
| UKL1A221MPD1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A221MPD1TD.pdf | |
| 80ZLJ68M10X12.5 | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ68M10X12.5.pdf | |
| 226CKR100M | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.0286 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226CKR100M.pdf | |
| EEE-HAV101UAP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAV101UAP.pdf | |
| 16MS747MEFCTZ5X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS747MEFCTZ5X7.pdf | |
| ELXZ630ETC220MFB5D | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ETC220MFB5D.pdf | |
| UUQ1HR47MCL1GB | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1HR47MCL1GB.pdf | |
| AHA226M63F24T-F | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M63F24T-F.pdf | |
| EMZF500ADA470MHA0G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF500ADA470MHA0G.pdf | |
| B41252B128M | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B128M.pdf | |
| UPM1K471MHD6 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K471MHD6.pdf | |
| EKMH401VSN391MA40S | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 638 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN391MA40S.pdf | |
| B43305G2687M82 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305G2687M82.pdf | |
| B43504D2827M | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2827M.pdf | |
| EEV-HD1V100R | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1V100R.pdf |