| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1132V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1132V.
| AVE106M25C12T-F | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.21 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE106M25C12T-F.pdf | |
| 105TTA050MSD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 165.786 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 105TTA050MSD.pdf | |
| UPA1E222MHD6TN | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1E222MHD6TN.pdf | |
| 50YXJ470MG412.5X20 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXJ470MG412.5X20.pdf | |
| 516D476M050LM7BE3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D476M050LM7BE3.pdf | |
| 516D228M6R3PR6AE3 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D228M6R3PR6AE3.pdf | |
| UUJ1A222MNQ1MS | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1A222MNQ1MS.pdf | |
| MAL214630182E3 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214630182E3.pdf | |
| TVA1206.1 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1206.1.pdf | |
| TVA1207 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1207.pdf | |
| SLPX153M035H5P3 | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX153M035H5P3.pdf | |
| MAL212025152E3 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 60 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212025152E3.pdf | |
| EKMM401VNN271MQ45W | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VNN271MQ45W.pdf | |
| B43504E2188M82 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2188M82.pdf | |
| CGS612U063R2C | 6100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 43 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS612U063R2C.pdf |