| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.13K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.13k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1131V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1131V.
| EEE-1HA220WAP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA220WAP.pdf | |
| LLS1H183MELC | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1H183MELC.pdf | |
| UMW0G471MDD1TP | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0G471MDD1TP.pdf | |
| 860021374009 | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021374009.pdf | |
| 80ZLH68MEFC8X16 | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 80ZLH68MEFC8X16.pdf | |
| UCX1V152MNS6ZD | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 40 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V152MNS6ZD.pdf | |
| 860020278023 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020278023.pdf | |
| 100YXM22MEFC8X11.5 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXM22MEFC8X11.5.pdf | |
| AHA107M16D16B-F | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.3 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA107M16D16B-F.pdf | |
| UHV1E221MPD1TA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E221MPD1TA.pdf | |
| ESMQ161ELL220MJC5S | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL220MJC5S.pdf | |
| SLP153M016C5P3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP153M016C5P3.pdf | |
| B43699A5156Q7 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.5 Ohm @ 100Hz | B43699A5156Q7.pdf | |
| TVAN1204.1 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1204.1.pdf | |
| EKMM451VNN121MP40S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VNN121MP40S.pdf |