| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF10R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.2 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF10R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF10R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF10R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF10R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF10R2V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF10R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF10R2V.
| EMVY101GDA221MLN0S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY101GDA221MLN0S.pdf | |
| UTT1H010MDD1TP | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1H010MDD1TP.pdf | |
| UCY2D331MHD | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D331MHD.pdf | |
| AVS336M04B12T-F | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 17.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M04B12T-F.pdf | |
| 50TXW270MEFC8X30 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50TXW270MEFC8X30.pdf | |
| UCX1A331MCL6GS | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1A331MCL6GS.pdf | |
| 400SAW39MEFC18X20 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW39MEFC18X20.pdf | |
| B43231B9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B9157M.pdf | |
| 381LX680M450H022 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX680M450H022.pdf | |
| 381LX271M315K032 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M315K032.pdf | |
| E36D451LPN102TC92N | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN102TC92N.pdf | |
| MLP401M200EK0C | 400µF 200V Aluminum Capacitors FlatPack 388 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP401M200EK0C.pdf | |
| CGB3B3X7R0J105M055AB | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGB3B3X7R0J105M055AB.pdf | |
| C2012JB1C475M085AB | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB1C475M085AB.pdf | |
| GRM21BR61A106KE19K | 10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR61A106KE19K.pdf |