| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.5K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1052V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1052V.
| UVK1E101MDD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E101MDD1TD.pdf | |
| UCD1J680MNL1GS | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1J680MNL1GS.pdf | |
| EKZE250ELL821MJ25S | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL821MJ25S.pdf | |
| 400PX4R7MEFC8X11.5 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 400PX4R7MEFC8X11.5.pdf | |
| ECO-S2EP181BA | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2EP181BA.pdf | |
| 35MS710MEFCTZ5X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS710MEFCTZ5X7.pdf | |
| UPTW6220MHD | 22µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPTW6220MHD.pdf | |
| MAL213660471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213660471E3.pdf | |
| MAL205154683E3 | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 24 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205154683E3.pdf | |
| B43505A5337M62 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5337M62.pdf | |
| MAL211086602E3 | 6000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23.8 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211086602E3.pdf | |
| 382LX103M100A082 | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX103M100A082.pdf | |
| KMQ160VS681M22X30T2 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ160VS681M22X30T2.pdf | |
| CL10A475KA8NQNC | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A475KA8NQNC.pdf | |
| RDE5C2A151J0S1H03A | 150pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A151J0S1H03A.pdf |