| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1050V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 105 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1050V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1050V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 105 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1050V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1050V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1050V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1050V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1050V.
| 6.3ZLJ3300M10X25 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLJ3300M10X25.pdf | |
| LGN2C332MELC50 | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C332MELC50.pdf | |
| UMP1H3R3MDD1TP | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1H3R3MDD1TP.pdf | |
| UZP0J330MCL1GB | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP0J330MCL1GB.pdf | |
| EET-HC2V331KA | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V331KA.pdf | |
| 160PK22MEFC10X12.5 | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 160PK22MEFC10X12.5.pdf | |
| EGPA350ELL222MU35S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 21 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA350ELL222MU35S.pdf | |
| 35WXA2200MEFCGC18X20 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35WXA2200MEFCGC18X20.pdf | |
| 420QXW56MEFC12.5X30 | 56µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420QXW56MEFC12.5X30.pdf | |
| E81D421VSD102MA80T | CAP ALUM 1000UF 420V RADIAL | E81D421VSD102MA80T.pdf | |
| C0603C220J1GACTU | 22pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C220J1GACTU.pdf | |
| C0603C473K1RACAUTO | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C473K1RACAUTO.pdf | |
| CGB4B1X5R1E225K055AC | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGB4B1X5R1E225K055AC.pdf | |
| CBR06C609CAGAC | 6pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C609CAGAC.pdf | |
| GRM32ER60J476ME20K | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER60J476ME20K.pdf |