| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF1023V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 102K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF1023V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF1023V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 102k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF1023V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF1023V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF1023V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF1023V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF1023V.
| ESRG6R3ELL221MF07D | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG6R3ELL221MF07D.pdf | |
| UVK2C100MPD1TD | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2C100MPD1TD.pdf | |
| MAL213435479E3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213435479E3.pdf | |
| UTT0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J470MDD.pdf | |
| 6.3YXG2700MEFC10X28 | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3YXG2700MEFC10X28.pdf | |
| MALREKE00DE415CG0K | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 186 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE415CG0K.pdf | |
| ESMQ160ELL332MK25S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ160ELL332MK25S.pdf | |
| 200TXW330MEFC18X30 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200TXW330MEFC18X30.pdf | |
| MALREKB00JS310NG0K | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JS310NG0K.pdf | |
| B43305A5227M62 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 620 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5227M62.pdf | |
| B43508B5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5397M.pdf | |
| B43510A9827M87 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A9827M87.pdf | |
| B41044A5106M | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41044A5106M.pdf | |
| C0603X5R1E222K030BA | 2200pF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1E222K030BA.pdf | |
| CX0603MRX7R0BB222 | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.034" W (1.60mm x 0.85mm) | CX0603MRX7R0BB222.pdf |