| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR13V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.13 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR13V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR13V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR13V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR13V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR13V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR13V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR13V.
| EEU-ED2G220 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2G220.pdf | |
| UZD0G330MCL1GB | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZD0G330MCL1GB.pdf | |
| UPB2E330MHD1TO | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2E330MHD1TO.pdf | |
| 400MXK330MEFCSN22X45 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK330MEFCSN22X45.pdf | |
| B41858C3128M | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 118 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C3128M.pdf | |
| AHA107M50F24T-F | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA107M50F24T-F.pdf | |
| 16ZLK1500MT810X25 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLK1500MT810X25.pdf | |
| TVX2A330MAD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2A330MAD.pdf | |
| E82D800VNN392MA40T | CAP ALUM 3900UF 80V RADIAL | E82D800VNN392MA40T.pdf | |
| 381LQ104M010A052 | SNAPMOUNTS | 381LQ104M010A052.pdf | |
| B43457D5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 63 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457D5158M.pdf | |
| B43584A2828M3 | 8200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A2828M3.pdf | |
| B41828A6224M | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A6224M.pdf | |
| CGJ2B3X7R1E683K050BB | 0.068µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGJ2B3X7R1E683K050BB.pdf | |
| CL10Y105MR5NJNC | 1µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10Y105MR5NJNC.pdf |