| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR12V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR12V.
| LLS2W221MELB | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W221MELB.pdf | |
| UFG1E330MEM1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E330MEM1TD.pdf | |
| UVP1E101MPD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E101MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1AKS330 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKS330.pdf | |
| UPV0J181MGD1TD | 180µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV0J181MGD1TD.pdf | |
| EGPA350ELL102MK25S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 33 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA350ELL102MK25S.pdf | |
| LLG2G681MELB45 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G681MELB45.pdf | |
| 10ML33MEFCTZ4X7 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML33MEFCTZ4X7.pdf | |
| MALREKB00FE347J00K | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 280 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE347J00K.pdf | |
| EKZN6R3ELL822MM20S | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN6R3ELL822MM20S.pdf | |
| B43504A9127M2 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 730 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9127M2.pdf | |
| 200MXC470MEFCSN25X30 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC470MEFCSN25X30.pdf | |
| EKMS251VSN561MR25S | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN561MR25S.pdf | |
| ELXM181VSN222MA50S | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN222MA50S.pdf | |
| B43601E2188M82 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2188M82.pdf |