| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR11V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.11 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR11V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR11V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.11 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR11V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR11V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR11V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR11V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR11V.
| 381LR121M450J032 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR121M450J032.pdf | |
| 250LEX12MEFC10X12.5 | 12µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | 250LEX12MEFC10X12.5.pdf | |
| 35ZL10MEFCT54X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZL10MEFCT54X7.pdf | |
| UPJ1V151MPD1TA | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1V151MPD1TA.pdf | |
| UPJ1A821MHD6 | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A821MHD6.pdf | |
| B43255A4826M | 82µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A4826M.pdf | |
| B43501A1227M7 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1227M7.pdf | |
| 228SAK035M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 136 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228SAK035M.pdf | |
| EGPD630ELL162MM30H | 1600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD630ELL162MM30H.pdf | |
| B43501A187M80 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A187M80.pdf | |
| 200MXC1800MEFCSN35X45 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC1800MEFCSN35X45.pdf | |
| B43504E2228M2 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 60 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2228M2.pdf | |
| MAL209535152E3 | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 82 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209535152E3.pdf | |
| MAL210176224E3 | 220000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210176224E3.pdf | |
| UHE1H122MHT6 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H122MHT6.pdf |