| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR091V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.091 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR091V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR091V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.091 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR091V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR091V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR091V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR091V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR091V.
| LGR2E471MELB35 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E471MELB35.pdf | |
| 860160580038 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160580038.pdf | |
| CGS103U075V3C | 10000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 41 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS103U075V3C.pdf | |
| 860160575024 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160575024.pdf | |
| B43851A1475M | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 71 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A1475M.pdf | |
| 100ZLH120MEFCT810X23 | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH120MEFCT810X23.pdf | |
| UPJ1V391MHD6 | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V391MHD6.pdf | |
| MAL204854222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204854222E3.pdf | |
| B41888D8687M | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 77 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D8687M.pdf | |
| B43511A5827M80 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A5827M80.pdf | |
| CG323U025W4C | 32000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG323U025W4C.pdf | |
| MAL210412223E3 | 22000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210412223E3.pdf | |
| C1812H224J5GACTU | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812H224J5GACTU.pdf | |
| FK24X7R1E474K | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm) | FK24X7R1E474K.pdf | |
| C0805X104K5RACAUTO | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805X104K5RACAUTO.pdf |