| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR082V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.082 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR082V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR082V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.082 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR082V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR082V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR082V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR082V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR082V.
| UCL1V101MCL6GS | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1V101MCL6GS.pdf | |
| ULR2G4R7MNL1GS | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2G4R7MNL1GS.pdf | |
| UUR1E471MNL1GS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1E471MNL1GS.pdf | |
| UFG2AR33MDM | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2AR33MDM.pdf | |
| MALREKE00AA147HM0K | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.22 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147HM0K.pdf | |
| EEU-FC1H121LB | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H121LB.pdf | |
| ELXZ6R3ETD821MJC5S | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ6R3ETD821MJC5S.pdf | |
| MALREKB00DE310LG0K | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.06 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DE310LG0K.pdf | |
| B43821A2336M | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2336M.pdf | |
| MALSECV00AF333BARK | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.13 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AF333BARK.pdf | |
| EEU-ED2W330Y | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2W330Y.pdf | |
| LGJ2C181MELY | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2C181MELY.pdf | |
| SLP563M010H7P3 | 56000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 13 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP563M010H7P3.pdf | |
| MALIEYH07BV518D02K | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BV518D02K.pdf | |
| WBR2-450A | 2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 102 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR2-450A.pdf |