| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR03V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.03 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR03V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR03V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.03 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR03V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR03V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR03V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR03V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR03V.
| UHE1H181MPD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1H181MPD.pdf | |
| 380LX473M016K052 | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX473M016K052.pdf | |
| ECO-S2GP181BA | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP181BA.pdf | |
| EEU-TP1V391B | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 52 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V391B.pdf | |
| 16YXF220MEFCT78X11.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXF220MEFCT78X11.5.pdf | |
| 16ZLG2200MEFCG412.5X25 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLG2200MEFCG412.5X25.pdf | |
| MAL215065222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215065222E3.pdf | |
| 107LBB450M2BE | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.4868 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 107LBB450M2BE.pdf | |
| MAL214854153E3 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214854153E3.pdf | |
| MAL205958101E3 | 100µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.27 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205958101E3.pdf | |
| 678D568M010FV4D | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 678D568M010FV4D.pdf | |
| B43501B2158M87 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B2158M87.pdf | |
| MAL212364689 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.3 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212364689.pdf | |
| E37F421CPN123MFF5M | 12000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F421CPN123MFF5M.pdf | |
| UPW2VR47MPH | 0.47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2VR47MPH.pdf |