| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3CJR033V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.033 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3CJR033V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3CJR033V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.033 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3CJR033V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3CJR033V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3CJR033V is new and unused, you can buy ERJ-B3CJR033V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3CJR033V.
| EEE-FK1V4R7R | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1V4R7R.pdf | |
| ECA-2CHG010 | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG010.pdf | |
| UKW1E471MPD1TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E471MPD1TD.pdf | |
| 860010474012 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010474012.pdf | |
| SH330M250ST | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH330M250ST.pdf | |
| ELXM351VSN221MR30S | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM351VSN221MR30S.pdf | |
| MAL205056472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 42 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205056472E3.pdf | |
| 601D407G075GT3 | 400µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D407G075GT3.pdf | |
| B43510A5188M80 | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 120 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A5188M80.pdf | |
| CL31B106KAHNFNE | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B106KAHNFNE.pdf | |
| CL32B154KCFNNNE | 0.15µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32B154KCFNNNE.pdf | |
| C3225X5R2J683M200AA | 0.068µF 630V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X5R2J683M200AA.pdf | |
| FG18C0G2A182JNT06 | 1800pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18C0G2A182JNT06.pdf | |
| C1608C0G2A271K080AA | 270pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2A271K080AA.pdf | |
| C5750JB2J224K230KA | 0.22µF 630V Ceramic Capacitor JB 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750JB2J224K230KA.pdf |