| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR91V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.91 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR91V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR91V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR91V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR91V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR91V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR91V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR91V.
| EKY-250ELL472MMP1S | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL472MMP1S.pdf | |
| UPW2G010MPD | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2G010MPD.pdf | |
| 35MXG10000MEFCSN25X40 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 35MXG10000MEFCSN25X40.pdf | |
| UHW1C472MHD | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C472MHD.pdf | |
| UFG1E332MHM | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E332MHM.pdf | |
| 517D477M025CD6AE3 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D477M025CD6AE3.pdf | |
| UAS2D560MHD3TO | 56µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D560MHD3TO.pdf | |
| B41252B8158M | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B8158M.pdf | |
| E81D250VNN682MQ30N | CAP ALUM 6800UF 25V RADIAL | E81D250VNN682MQ30N.pdf | |
| ELXM421VSN101MQ30S | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN101MQ30S.pdf | |
| B43505C2337M62 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C2337M62.pdf | |
| MAL205826682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 44 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205826682E3.pdf | |
| ELXG250VSN153MA35S | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG250VSN153MA35S.pdf | |
| VPR882U6R3N2C | 8800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm @ 10kHz 2000 Hrs @ 105°C | VPR882U6R3N2C.pdf | |
| B43584C5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 66 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584C5158M.pdf |