| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR82V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.82 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR82V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR82V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.82 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR82V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR82V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR82V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR82V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR82V.
| UPJ1H010MDD1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H010MDD1TD.pdf | |
| UVY2E331MRD | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E331MRD.pdf | |
| 160TXW180MEFC10X50 | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW180MEFC10X50.pdf | |
| 500C451T450BB2B | 450µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 306 mOhm 5000 Hrs @ 95°C | 500C451T450BB2B.pdf | |
| 475CKS400M | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 70.547 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 475CKS400M.pdf | |
| EMVA6R3ADA102MJA0G | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA102MJA0G.pdf | |
| 100ZLH220MEFC12.5X25 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH220MEFC12.5X25.pdf | |
| 25TWL4.7MEFC4X7 | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25TWL4.7MEFC4X7.pdf | |
| 6.3YXH1000MEFCT78X16 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 6.3YXH1000MEFCT78X16.pdf | |
| 477CKH063M | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 317.5 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 477CKH063M.pdf | |
| MAL213660221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213660221E3.pdf | |
| B41252C9128M | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C9128M.pdf | |
| MAL214696275E3 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214696275E3.pdf | |
| 500D476M025BB2A | 47µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D476M025BB2A.pdf | |
| 380LX182M080J032 | SNAPMOUNTS | 380LX182M080J032.pdf |