| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR68V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.68 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR68V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR68V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR68V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR68V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR68V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR68V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR68V.
| UCY2E680MHD1TO | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E680MHD1TO.pdf | |
| B43866C5156M | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C5156M.pdf | |
| EEV-EB2V100SM | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2V100SM.pdf | |
| UBW2A221MHD1TN | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW2A221MHD1TN.pdf | |
| EKZE160ELL471MJC5S | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE160ELL471MJC5S.pdf | |
| UPS2D2R2MED1TA | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2D2R2MED1TA.pdf | |
| 16YXH680MEFCT78X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXH680MEFCT78X20.pdf | |
| 35YXA470M10X16 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35YXA470M10X16.pdf | |
| ESMH351VSN221MR30S | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH351VSN221MR30S.pdf | |
| B43601A9277M | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9277M.pdf | |
| 380LX182M250A062 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX182M250A062.pdf | |
| MAL205625333E3 | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 36 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205625333E3.pdf | |
| MAL215848822E3 | 8200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215848822E3.pdf | |
| 380LX471M500A072 | 470µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 428 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX471M500A072.pdf | |
| 36DE752G075AC2A | 7500µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE752G075AC2A.pdf |