| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR47V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR47V.
| 50YXF2.2MEFC5X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF2.2MEFC5X11.pdf | |
| LLG2D182MELC35 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2D182MELC35.pdf | |
| 860040580018 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040580018.pdf | |
| AVES476M06C12T-F | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AVES476M06C12T-F.pdf | |
| UWZ1C330MCL1GS | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1C330MCL1GS.pdf | |
| USR1H330MDD1TD | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1H330MDD1TD.pdf | |
| EEE-HP1E100P | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HP1E100P.pdf | |
| EMVE6R3GDA682MMN0S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE6R3GDA682MMN0S.pdf | |
| MAL205625103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 44 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205625103E3.pdf | |
| B43508A2228M60 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2228M60.pdf | |
| MAL209615152E3 | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 139 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209615152E3.pdf | |
| ECO-S2GP101AA | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP101AA.pdf | |
| UPW1V120MDH | 12µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V120MDH.pdf | |
| MVE16VC681MJ10TP | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 683 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MVE16VC681MJ10TP.pdf | |
| C2220C226M5R2C7289 | 22µF 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | C2220C226M5R2C7289.pdf |