| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BJR43V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.43 OHM 1/2W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BJR43V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BJR43V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.43 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BJR43V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BJR43V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BJR43V is new and unused, you can buy ERJ-B3BJR43V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BJR43V.
| EEU-FC1V331 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V331.pdf | |
| SLPX682M063E7P3 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX682M063E7P3.pdf | |
| LGU1V332MELZ | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1V332MELZ.pdf | |
| B41858C9227M | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 99 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9227M.pdf | |
| 383LX183M063A082 | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX183M063A082.pdf | |
| LGN2G181MELZ35 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G181MELZ35.pdf | |
| 16ZLH1800MEFC10X23 | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLH1800MEFC10X23.pdf | |
| ECA-1EHG101I | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1EHG101I.pdf | |
| AVE476M10D16T-F | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE476M10D16T-F.pdf | |
| UHV1V680MED | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1V680MED.pdf | |
| ECE-A0JN221UB | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN221UB.pdf | |
| 515D227M025BB8PE3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D227M025BB8PE3.pdf | |
| B43858C4685M8 | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C4685M8.pdf | |
| UPX1C221MPD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1C221MPD.pdf | |
| UBW1H010MPD1TA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1H010MPD1TA.pdf |